Calendario

Diciembre. 2015
LunMarMierJueVierSabDom
 << <Sep 2017> >>
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Anuncio

¿Quién está en línea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicación

Archivos

 
Anuncio de los artículos posteados el: 18/12/2015

18 Dic 2015 

Ankarada Boşanma Avukatı Bulmak

İyi boşanma avukatları hislerinizi anlamalıdır. Boşanma davası süreci zordur. O yüzden dava boyunca size yardımcı olacak bir boşanma uzmanı avukat bulmanız ön şarttır. Öyleyse en iyi bir boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Bunun yanında duruşmanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?

Bununla birlikte boşanma davaları ne şekilde açılır şuna da dokunalım. Boşanma davaları iki şekilde açılmaktadır. Eğer taraflar ayrılma konusunda anlaşmışlarsa hakime müracaat etmeleri durumunda anlaşmalı olarak evliliğe son verebilirler. Anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırabilmenin gerçekleşmesi için birlikteliğin minimum bir yıl devam etmiş olmasıgerekmektedir. Eğer evlilik hayatı bir yıldan kısa devam etmiş ise eşler anlaşmalı biçimde evliliği bitirmek amacıyla başvuruda bulunamazlar. Bu halde çekişmeli tarzda başvuruda bulunmak zorundadırlar. Anlaşmalı şekilde evliliği sonlandırmak için mahkemeye bir anlaşmalı boşanma protokolü sunmaları gereklidir. Bu mutabakat metninin bir avukat vasıtasıyla düzenlenmesi faydalı olacaktır. Bunun ardından eşler aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli şekilde evliliği bitirmek için bir boşanma sebebine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliğe son verme sebebinin haklı olması gerekmektedir. Ayrıca evliliği bitirme gerekçesinin kanıtlanması lazımdır. Boşanma davasında davacı iddiasını her çeşit kanıtla ispatlayabilir. Örneğin telefon dökümleri delil olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davası baya uzun sürebilmektedir. Bu süreci hızlandırmak için bir avukattan yardım istenmelidir.

Ankarada Boşanma Avukatı sözcüğü hiç bir şekilde aklımıza güzel fikirler getirmez. Bunun nedeni toplumsal tecrübeler olabilir mi? Avukatların neredeyse hepsi içinde bulunduğumuz toplumu iyileştirmek sebebiyle karar vermemiştir avukatlık yapmaya. Çoğu boşanma avukatı , avukat olmaya para etkisiyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada avukatınızı belirlerken iyi araştırma yapmalısınız.

Bir çok boşanma avukatı var. Doğru boşanma avukatını ne şekilde seçeceğim? Avukat bulurken en iyi çözüm arkadaşlarınızın tavsiyesidir. İkinci yol ise googledan araştırma yapmaktır. Eğer bu şekilde boşanma avukatınıza karar verecekseniz bulduğunuz boşanma avukatını tavsiye eden internet blogları da aynı şekilde bulacaksınızdır.